Browsing by Author Öcal, Mustafa

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 21  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
20066-11 yaş çocuklarının Allah ve Peygamberden istek ve beklentileriÖcal, Mustafa; Şafak, Şeyma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1997Bursa'da din anlayışı ve din eğitimi (Kızyakup, Alacahırka ve Demirkapı mahalleleri örneği)Öcal, Mustafa; Malkoç, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2010Cumhuriyet dönemi din eğitimi (1920-1950)Öcal, Mustafa; Akın, Abdullah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1994Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretiminin ortaöğretim öğrenci davranışları üzerindeki etkileriÖcal, Mustafa; Altınok, Rafet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
2007-03-29Dini çoğulculuk ve din eğitimiÖcal, Mustafa; Kızıltan, Gurbet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1993Ergenlerde özdeşleşme ve din eğitimi: (İHL ve GL öğrencileri arasında karşılaştırmalı bir araştırma)Öcal, Mustafa; Kılavuz, M. Akif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1990Erzurumlu İbrahim Hakkı'ya göre çocuk gelişimi ve eğitimiÖcal, Mustafa; Özyılmaz, Ömer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü.
1998Gençlik döneminde görülen zararlı alışkanlıklar ve din eğitimiÖcal, Mustafa; Aksu, Ayşe Betül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2016-04-15Halkımıza göre vaazlar ve vaizler (Bursa örneği)Öcal, Mustafa; Kapdan, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2005İlköğretim din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde ahlaki değerlerin eğitimi ve öğretimiÖcal, Mustafa; Cebeci, Aylin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1997İlköğretim okullarında din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri ve öğretimiÖcal, Mustafa; Kahya, Halil İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1995İmam hatip liselerinde hitabet dersi ve eğitimiÖcal, Mustafa; Çevik, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1999İmam-Hatip Lisesi öğrencilerinin beklenti ve sorunları (Bursa Merkez ve ilçeleri İ.H.L. örneği)Öcal, Mustafa; Ünlü, Yıldız; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1995Kur'an kursu öğrenci ve öğreticilerinin beklenti ve sorunlarıÖcal, Mustafa; Şen, Süleyman Zihni; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1998Kur'an'da tebliğ metodlarıÖcal, Mustafa; Şanver, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2004Medya, çocuk ve din eğitimiÖcal, Mustafa; Aksu, Ayşe Betül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1987Muallim Cevdet'in din eğitimi ve kurumları ile ilgili görüşleriÖcal, Mustafa; Kılavuz, M.Akif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1989Osmanlıların son döneminde yabancı okulların genel durumu ile Rum ve Ermeni okullarında eğitim ve öğretim (İstanbul 1908-1924)Öcal, Mustafa; Doğan, Bilal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1990T.B.M.M. tutanaklarına göre Türkiye'de din eğitimi (1946-1957)Öcal, Mustafa; Şanver, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1990T.B.M.M. tutanaklarına göre Türkiye'de din eğitimi (1958'den 1990'a kadar)Öcal, Mustafa; Kahveci, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.