Browsing by Author Çiftçioğlu, Başak Aydem

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 15 of 15
Issue DateTitleAuthor(s)
2018-03-05Çalışanların örgütsel destek algısı ve psikolojik sahiplenmelerinin, sessizlik davranışlarına ve görev performansına etkisi: Eğitim sektöründe bir araştırmaÇiftçioğlu, Başak Aydem; Akçin, Kültigin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2017-09-11Değişim mühendisliği ve örgütsel bağlılık arasındaki ilişkinin incelenmesi ve bir uygulamaÇiftçioğlu, Başak Aydem; Toprakkaz, Bihter Akçalı; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2020-08-17Dönüşümsel liderliğin değişim yönetimine rolünü incelemeye yönelik bir saha araştırmasıÇiftçioğlu, Başak Aydem; Al-attas, Mohammed Saleh Abdullah; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.; 0000-0003-3688-0671
2019-09-27Endüstri 4.0 uygulamalarına ilişkin algılar: Otomotiv ve tekstil sektörü üzerinde bir araştırmaÇiftçioğlu, Başak Aydem; Mutlu, Mecnun; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2019-06-27Firmaların sosyal sorumluluk projelerinin müşteri bağlılığı üzerindeki etkilerini incelemeye yönelik bir çalışmaÇiftçioğlu, Başak Aydem; Sak, Emre; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2019-07-31İnsan kaynakları yönetiminde Y kuşağı çalışanlara ilişkin uygulamaların analizi: Bir saha çalışmasıÇiftçioğlu, Başak Aydem; Katırcıoğlu, Seda; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2019-07-31Kurumsal itibarın bireylerin kurumda kalma davranışı üzerindeki etkisini incelemeye yönelik bir araştırmaÇiftçioğlu, Başak Aydem; Seren, Fatma; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2008Kurumsal itibarın çalışanların örgütsel bağlılığı üzerindeki etkisi ve bir uygulamaSabuncuoğlu, Zeyyat; Çiftçioğlu, Başak Aydem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2019-05-23Kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri ile işveren markası arasındaki ilişkinin incelenmesi ve bir uygulamaÇiftçioğlu, Başak Aydem; Anbar, Deniz; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2021-01-27Kültürel zekanın kültürlerarası uyum ve akademik performans üzerine etkisi : Uluslararası üniversite öğrencileri üzerinde bir uygulamaÇiftçioğlu, Başak Aydem; Astiningsih, Puji; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.; 0000-0003-1474-3262
2017-05-05Sanal organizasyonların yönetim fonksiyonları açısından geleneksel işletmelerden farklılıkları: Bir uygulama örneğiÇiftçioğlu, Başak Aydem; Çakmak, Zafer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/İşletme Bilim Dalı.
2018-02-16Somalilanda'ta özel üniversitilerin yönetimi etkinliği ve verimlilik ilişkisi, Amoud Üniversitesi örneğiÇiftçioğlu, Başak Aydem; Jibril, Mohamed Muse; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2020Talent management and career planning alignment: A model from an automotive factoryErbaş, Daisy Gülçin; Demir, Betül; Bursa Uludağ Üniversitesi/İşletme Bölümü.; Çiftçioğlu, Başak Aydem
2019-01-04Uzaktan eğitim sistemlerinin kullanımı; Uludağ Üniversitesi örneğiÇiftçioğlu, Başak Aydem; Özüçelik, Erdem; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2020-01-17Yönetim kurulunun itibarı, örgütsel imaj ve örgütsel faaliyetlerden etkilenen tarafların aidiyeti ilişkisini incelemeye yönelik bir araştırmaÇiftçioğlu, Başak Aydem; Gök, Benan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.