Browsing by Author Çelik, Necmettin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 21  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2005Bazı iki sıralı arpa (Hordeum vulgare conv. distichon) çeşitlerinde farklı azot dozlarının verim, verim unsurları ve kalite üzerine etkileriTürk, Mevlüt; Uludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; Budaklı, Emine; Bayram, Gamze; Çelik, Necmettin
2003-12-24Bazı iki sıralı arpa çeşitlerinin kuraklığa dayanıklılığı üzerinde araştırmalarÇelik, Necmettin; Budaklı, Emine; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1993-09-29Bazı önemli yem bitkilerinde biçim yükseklik ve zamanının gövde ve kök gelişmesine etkisiÇelik, Necmettin; Açıkgöz, Neriman; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1993-09-10Bazı seçilmiş adi fiğ (Vicia sativa L.) hatlarının verim ve önemli tarımsal özellikleriÇelik, Necmettin; Bulur, Vesile; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1995-10-24Bitki sıklığının sorgum x sudanotu melezi iki çeşitle ot verimi ve kalitesine etkileri üzerinde bir araştırmaÇelik, Necmettin; Gündüz, Oğuz; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2009-01-28Bitki yoğunluğu ve farklı miktarda azot uygulamalarının stres fizyolojisi açısından silajlık mısır yetiştiriciliğinde değerlendirilmesiÇelik, Necmettin; Çarpıcı, Emine Budaklı; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2004Bursa ekolojik koşullarında yetiştirilen yaygın mürdümük (Lathyrus sativus L.) hatlarının verim ve adaptasyonu üzerinde bir araştırmaUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; Bayram, Gamze; Türk, Mevlüt; Budaklı, Emine; Çelik, Necmettin
2005Bursa koşullarında havalandırma, organik ve ticari gübre uygulamalarının sekonder karakterli meranın ot verimi, kalitesi ve botanik kompozisyonuna etkileri üzerinde bir araştırmaÇelik, Necmettin; Bayram, Gamze; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1996-03-22Değişik bitki populasyonlarının çayır üçgülü (Trifolium pratense L.) ve ak üçgül (Trifolium repens L.)'de ot verimi üzerine etkileriÇelik, Necmettin; Gölcü, Ersen; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1995-09-28Değişik zaman ve dozlarda uygulanan ve bitki büyüme düzenleyicileri içeren yosun özlü yaprak gübresinin yoncada yaş ve kuru ot verimlerine etkisiÇelik, Necmettin; Yelkenci, Nurkan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2000-04-21Farklı biçim zamanlarının bazı yonca çeşitlerinde (medicago sativa L.) ot verimi ve kalitesi ile bazı morfolojik özellikleri üzerine etkileriÇelik, Necmettin; Bulur, Vesile; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2010-10-15Farklı bitki sıklıkları ve azot dozlarının silajlık mısırın stoma özellikleri üzerine etkileriUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; Çarpıcı, Emine Budaklı; Çelik, Necmettin
1993-09Farklı ekim zamanı ve sıra arası mesafelerinin emir fiğ(Vicia sativa L. var. Emir) çeşidinde ot ve tane verimi üzerine etkileriÇelik, Necmettin; Güzel, Elif; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2012Farklı gelişme dönemlerinde mısırın mevsimiçi azotlu gübre ihtiyacının klorofilmetre (SPAD-502) aletiyle kalibre edilmesi konusunda bir araştırmaÇelik, Necmettin; Tunalı, Mükerrem Melis; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2003-02-05Farklı sıra araları ve tohum miktarlarının korunga (onorbrychis sativa l.)'da ot verimi ve otun kalitesi ile tohum verimine etkileri üzerinde araştırmalarÇelik, Necmettin; Türk, Mevlüt; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1990-09-10Farklı tohum miktarları ile farklı azotlu gübre seviyelerinin bir arpa (Hordeum vuigare L.) adi fiğ (Vicia sativa L.) karışımında ot verimi ve kalitesine etkileri üzerinde araştırmalarÇelik, Necmettin; Öz, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1989İngiliz çimi (Lolium perenne L.)'nde ekim sıklığı ve gübre ihtiyacının belirlenmesi üzerinde araştırmalarÇelik, Necmettin; Çakır, Raif; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1992-08-17Karacabey şartlarında çayır alanlarının azotlu ve fosforlu gübre isteklerinin belirlenmesi üzerinde bir araştırma.Çelik, Necmettin; Kuzuoğlu, Erdinç; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2003Sekonder mera vejetasyonunda farklı ölçüm metodlarının karşılaştırılması ve mera durumunun belirlenmesiTürk, Mevlüt; Uludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; Uludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Fen Bilimleri Enstitüsü.; Bayram, Gamze; Budaklı, Emine; Çelik, Necmettin
1994-10-21Yoncada (medicago sativa L.) değişik biçim zamanlarının ot verimine ve kalitesine etkisiÇelik, Necmettin; Şerikoğlu, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.