Browsing by Author Çüçen, A. Kadir

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 21  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2015-11-19Aristoteles, İbn Sina ve Thomas Aquinas'ın "Peri Hermeneias"ları ("yorum üzerine"leri): Karşılaştırmalı bir değerlendirmeÇüçen, A. Kadir; Çiçekdağı, Caner; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2007-06-01Bilgisayarda felsefe eğitimi ve öğretimiBursa Uludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Felsefe Bölümü.; Çüçen, A. Kadir
2015The culture of living together, democracy and human rightsUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Felsefe Bölümü.; Çüçen, A. Kadir
2012-12-21Deleuze-Guattari: Yersizyurtsuzlaştırma makinesi olarak şizoanalitik fark ve arzu ontolojisiÇüçen, A. Kadir; Kılıç, Sinan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe Bilim Dalı.
1998Descartes ve Heidegger'in varlık kurumlarının karşılaştırılmasıÇüçen, A. Kadir; Dağtekin, Nuray Ertek; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2002Doğal türetim yöntemi üzerine bir çalışmaÇüçen, A. Kadir; Dalgıç, Neziha; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı.
2007-11-02Felsefe açısından insan hakları ve insan hakları sorunlarıÇüçen, A. Kadir; Karakulak, Seral; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sistematik Felsefe ve Mantık Anabilim Dalı/Felsefe Bilim Dalı.
2016-06-13Fenomenolojide beden problemi: Husserl, Sartre ve Merleau-PontyÇüçen, A. Kadir; Esenyel, M. Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı.
2013Hegel’s ınterpretation of Kant's epistemologyUludağ Üniversitesi.; Çüçen, A. Kadir
2017-02-22Heidegger'de Dasein'ın varlığının zamansal serimlenişiÇüçen, A. Kadir; Yıldızdöken, Çiğdem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Felsefe Tarihi Bilim Dalı.
2016-11-18Heidegger'in yazgı anlayışı üzerine bir yorumlamaÇüçen, A. Kadir; Gür, Aysun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2013Heideggerian interpretation of primordial thinking in heraclitus' philosophyUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Felsefe Bölümü.; Çüçen, A. Kadir
1999Horkheimer ve Adouno bağlamında eleştirel teoriÇüçen, A. Kadir; Çiçekdağı, Caner; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2014Is metaphysics a feasible philosophical option?Uludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Felsefe Bölümü.; Çüçen, A. Kadir
2000-06-01Kant’s Theory of Knowledge and Hegel’s criticismUludağ Üniversitesi/Fen Edebiyat Fakültesi/Felsefe Bölümü.; Çüçen, A. Kadir
2016The relation of the self and external realityUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Felsefe Bölümü.; Çüçen, A. Kadir
2010-06-07Soren Kierkegaard'da tekil birey ve varoluşÇüçen, A. Kadir; Gürdal, Gökhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2008Soyut düşünmede mantık ve matematik bilgisinin yeriUludağ Üniversitesi/Fen Edebiyat Fakültesi/Felsefe Bölümü.; Uludağ Üniversitesi/Fen Edebiyat Fakültesi/Psikoloji Bölümü.; Çüçen, A. Kadir; Ertürk, Elvan
2010-07-19Sören Kierkegaard'ın felsefi söyleminde Sokrates'in etkisiÇüçen, A. Kadir; Zafer, Melek Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2019-07-17Stoacı geleneğin determinist çizgisinde Seneca’nın özgürlük anlayışıÇüçen, A. Kadir; Akabik, Ceyda Altıntop; Bursa Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sistematik Felsefe ve Mantık Anabilim Dalı/Felsefe Tarihi Bilim Dalı.