Search


Start a new search
Add filters:

Use filters to refine the search results.


Results 1-10 of 3519 (Search time: 0.249 seconds).
Item hits:
Issue DateTitleAuthor(s)
2015-07-01Satış gücü organizasyonunun kurgulanması ve yönetimi: Satış yöneticilerinin değerlendirmeleri üzerine nitel bir analizAltıntaş, Murat Hakan; Demirbaş, Esra; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2018-08-28Rusya Federasyonu'nun Suriye politikasının bölgesel ve küresel güç dengelerine etkisiPirinççi, Ferhat; Samoylov, Yaroslav; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı/Uluslararası İlişkiler Bilim Dalı.
2019-09-09İslâm medeniyetinde Herat (İlmî ve kültürel açıdan)Hızlı, Mefail; Farmani, Naqibullah; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/İslam Tarihi Bilim Dalı.
2018-06-05Abbâsî sarayının hazırcevap nedîmi: Ebü'l-'Aynâ (Hayatı-mizahçılığı-nükteleri)Şahin, Şener; Çakır, Muhammed Faruk; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2015-08-25Yazılı duygusal dışavurum paradigmasının kanser hastalarının eşlerinde psikolojik sağlık sonuçları ve travma sonrası gelişim açısından test edilmesiDirik, Gülay; Acar, Didem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Psikoloji Anabilim Dalı/Klinik Psikoloji Bilim Dalı.
2002Şeyh-mürid ilişkilerindeki psikolojik süreçlerin analiziHökelekli, Hayati; Ayyıldız, Osman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2001Belgradlı Müniri hayatı-eserleri-fikirleriKara, Mustafa; Engin, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı.
2015Merkez Bankası bağımsızlığı ile makroekonomik değişkenler arasındaki ilişki: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası örneğiYılmaz, Feridun; Işık, Sevginaz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Politikası Bilim Dalı.
2014-09-01Sarı Abdullah Efendi hayatı eserleri ve tasavvufi görüşleriÇift, Salih; Gültaş, Serhat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tasavvuf Bilim Dalı.
2010-08-03Arap dilinin tarihi ve Arapçada diglossia olgusuTaşdelen, Hasan; Haruni, Sejfidin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.