Browsing by Author Yazgan, Senih

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 13 of 13
Issue DateTitleAuthor(s)
2005Bitki-iklim modeli (DSSAT) kullanılarak Bursa'da buğday için farklı su uygulama düzeylerinin analiziYazgan, Senih; Mor, Arzu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2006-11-03Bursa koşullarında mısır bitkisi su-verim ilişkisinin ceres-maıze bitki gelişme modeliyle belirlenmesiYazgan, Senih; Okay, Dilruba; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2002Bursa koşullarında sıcaklık ve yağış artışlarının buğday verimi üzerindeki etkisinin bitki-iklim modellemesi ile belirlenmesiUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü.; Yazgan, Senih; Tatar, Dilruba
1999-05-07Bursa ovası yeraltı sulamasında işletme sorunları ve çözüm yollarıYazgan, Senih; Çiçek, Tülay; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2005Bursa-İznik yöresinde sırık domates sulamasında damla sulama yönteminin kullanımı ve karşılaşılan sorunlarUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü.; Yazgan, Senih; Demirtaş, Çiğdem
2003-07-11Çanakkale koşullarında farklı su uygulama düzeylerinin bodur kiraz yetiştiriciliğinde verim öncesi vejetatif gelişime ve bitki su tüketimine etkisinin belirlenmesiYazgan, Senih; Candoğan, Burak Nazmi; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2015-12-22Farklı su uygulama düzeylerinin mısır bitkisi verimi üzerine etkisiOkay, Dilruba; Uludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Biyosistem Mühendisliği Bölümü.; Yazgan, Senih
2004Genç kiraz ağaçlarında (Prunus avium) farklı sulama programlarının vejetatif gelişme parametreleri ve bitki su tüketimi üzerine etkileriUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü.; Yazgan, Senih; Büyükcangaz, Hakan; Demirtaş, Çiğdem; Candoğan, Burak Nazmi
1997-02Peyzaj sulaması tasarımı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Soğanlı Kent Parkı uygulamasıYazgan, Senih; Şahinler, Çiğdem; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2009-06-23Soya fasulyesinin su-verim ilişkileriYazgan, Senih; Candoğan, Burak Nazmi; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2001Uludağ Üniversitesi Tarımsal Araştırma Ve Uygulama Merkezinde bitki-iklim modellemesi üzerine bir araştırmaYazgan, Senih; Tatar, Dilruba; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1988-09-13Yalova ve yöresinde damla ve mini yağmurlama başlıkları ile sulama sistemleri üzerine bir incelemeYazgan, Senih; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kültürteknik Anabilim Dalı.
1992Yalova ve yöresinde damla ve mini yağmurlama başlıkları ile sulama sistemleri üzerine bir incelemeUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tanmsal Yapılar ve Sulama Bölümü.; Yazgan, Senih; Korukçu, Abdurrahim