Browsing by Author Yavuz, Nurettin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 21  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2019-09-02Araç kayar kapı kızağının gerdirerek şekillendirme prosesiyle üretiminin sonlu elemanlar yöntemi kullanılarak doğrulanmasıYavuz, Nurettin; Yelek, Hümeyra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.; 0000-0001-5992-6631; 0000-0002-8670-2438
2010Balata malzemelerinde kullanılan yapısalların balatanın tribolojik ve fiziksel özelliklerine etkisiUludağ Üniversitesi/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Makine Mühendisliği Bölümü.; Ertan, Rukiye; Yavuz, Nurettin
2001-11-09Çelik malzemelerin lazer ile kesilmesinde kesme bölgesinin yapı ve özelliklerinin incelenmesiYavuz, Nurettin; Tanrıverdi, Muhammed Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2009-08-03Çelik platina malzemelere dik pozisyonda tozaltı kaynağı yönteminin uygulama parametrelerinin incelenmesi ve yöntemin modellenmesiYavuz, Nurettin; Soncu, Ramadan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1994-10-24Çinko (Zn) tozu üretimi ve özelliklerinin incelenmesiYavuz, Nurettin; Çiftçi, Erhan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1999-11-04Demir esaslı toz metal malzemelerden elde edilen parçaların direnç-nokta kaynak şartlarının belirlenmesi ve kaynak bağlantı özelliklerinin iyileştirilmesiYavuz, Nurettin; Balamur, Ercan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2002Demir esaslı toz metal parçaların elektrik direnç kaynağında optimum kaynak şartlarının belirlenmesiGüner, Rukiye; Uludağ Üniversitesi/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Makine Mühendisliği Bölümü.; Yavuz, Nurettin
2006-09-26Elektrik deşarj yöntemi ile elde edilen yüzeyin yorulma özelliklerine etkisinin incelenmesiYavuz, Nurettin; Baş, İsmail Mesut; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2007Elektrik deşarj yöntemi ile elde edilen yüzeylerde plastik deformasyonun yorulma özelliklerine etkilerinin incelenmesiYavuz, Nurettin; Yavuz, Ferid Alper; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2008Fren balata malzemelerinin optimizasyonu ve üretim parametrelerinin analiziYavuz, Nurettin; Ertan, Rukiye; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2002-08-14Fren performansının arttırılmasıYavuz, Nurettin; Güner, Rukiye; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1987Gaz atomizasyon yöntemi ile hızlı katılaştırılmış kalay - %15 kurşun tozu üretiminin deneysel ve matematik modellemesiYavuz, Nurettin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2016-01-13Kauçuk kapı stoperinin hiperelastik ve viskoelastik modellenmesi ve sonlu elemanlar yöntemi ile analiziYavuz, Nurettin; Erkek, Selim; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2003-10-09Kaynak edilmiş parçaların bilgisayar destekli mukavemet analizleriYavuz, Nurettin; Polat, Ferhat Gökhan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2011Kaynaklı parçaların sonlu elemanlar yöntemi ile analiziYavuz, Nurettin; Yıldız, Ayşegül; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2010Korniş usulü tozaltı kaynağı ile kaynak edilen St37 malzemesinin sonlu elemanlar yöntemi ile termal analiziSoncu, Ramadan; Uludağ Üniversitesi/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Makine Mühendisliği Bölümü.; Yavuz, Nurettin; Ertan, Rukiye
1997-10-21Rot ve rotil imalatı yapan bir işletmede kalite güvenliğinin sağlanması ve verimliliğin arttırılmasıYavuz, Nurettin; Bölükbaşı, Alpaslan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makina Anabilim Dalı.
2005Tozaltı kaynak bağlantısının sonlu elemanlar yöntemi ile termal ve mekanik analiziUludağ Üniversitesi/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Makine Mühendisliği Bölümü.; Uludağ Üniversitesi/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.; Yavuz, Nurettin; Özcan, Reşat; Polat, Ferhat G.
2013Yeni nesil ticari araçlar için hafifletilmiş yolcu koltuğu tasarımı ve prototip imalatıYavuz, Nurettin; Yüce, Celalettin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2018-08-28Yüksek mukavemetli çelikler ile alüminyum alaşımlarının lazer kaynağı ile birleştirilmesinde kaynak parametrelerinin bağlantı üzerine etkilerinin incelenmesiYavuz, Nurettin; Yüce, Celalettin; Bursa Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.