Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 31  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2011Anaplastik büyük hücreli lenfomada CD99 immünekspresyonunun klinikopatolojik parametreler ile ilişkisiNazlıoğlu, Hülya Öztürk; Aşık, Naile; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
2011Atopik dermatitin kontakt dermatit ve psöriazis vulgaris ile ayırıcı tanısında mast hücre sayısının ve periferik sinir miyelin yapısının rolüAdım, Şaduman Balaban; Ferik, Zarema; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
2010Endometrial karsinomlarda tümör ilişkili makrofajlar ve stromal mast hücre cevabının hormon reseptörleri ve prognostik faktörler ile ilişkisiBaykara, Sema; Kılıçoğlu, Mehtap Kasap; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
2013Fibromatozis tümör serimizin dağılımı ve patolojik özellikleriYalçınkaya, Ulviye; Altıntaş, Emine Kıyım; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
2011Gastroenteropankreatik nöroendokrin tümörlerde somatostatin reseptör 2 ve somatostatin reseptör 5 ekspresyonlarının immünohistokimyasal olarak belirlenmesi ve klinikopatolojik değişkenlerle karşılaştırılmasıYerci, Ömer; Şehitoğlu, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
2013Gastrointestinal sistemde malignite şüpheli lezyonlardan elde edilen endoskopik fırça ve biyopsi materyallerinin karşılaştırılmasıYerci, Ömer; Çetin, Elif; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
1984Gebelik önleyici hormonal madde enjekte edilen dişi sıçanların genital sistemlerinde oluşan histopatolojik değişikliklerTolunay, Şahsine; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
2007Heaptosellüler karsinomalı hastalarda somatostatin rseptör 1 (SSTR1) ve somatostatin resptör 5 (SSTR5) ekspresyonunun immünohistokimyasal yöntemlerle saptanmasıYerci, Ömer; Koç, A. Ebru Uzun; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
1999Helikobakter pilori ve tanısında kullanılan CLO test, histolojik yöntemlerin karşılaştırılmasıYerci, Ömer; Balaban Adım, Şaduman; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
2014Invaziv meme karsinoma tanılı olgularda brca1 ekspresyonu ve klinikopatolojik prognostik belirteçlerle olan ilişkisiTolunay, Şahsine; Ertürk, Fatma Yılmaz; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
1988İçme sularına %10 ve %20'lik etil alkol karıştırılan farelerin karaciğer, akciğer, dalak, böbrek ve kalplerinde meydana gelen histopatolojik değişikliklerin incelenmesiYerci, Ömer; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
2010Kolorektal adenokarsinomlarda stromal mast hücre sayısı, mikrodamar yoğunluğu ve C-erbB2 boyanmasının sağkalım ve prognostik faktörler ile ilişkisiTolunay, Şahsine; Elezoğlu, Bahar; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
2014Kolorektal adenomlarda revize viyana sınıflandırılmasına göre patologlar arasındaki uyum ile Kİ-67 ve P53 immunhistokimyasal boyamalarının histopatolojik tanıdaki rolüYerci, Ömer; Moray, Melike Nalbant; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
1998Kolorektal karsinomlarda P-glikoprotein ekspresyonu ve multipl prognostik faktörlerle ilişkisiYerci, Ömer; Filiz, Gülaydan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
2010Liposarkomlarda WHO Sınıflandırması ile p53 ve MDM2 ekspresyonlarının immünohistokimyasal olarak belirlenmesiYalçınkaya, Ülviye; Arıcı, Akgül; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
1995Memenin infiltratif duktal karsinomlarında tümör anjiogenezinin aksiller lenf nodülü metastazı, histoloji grad ve tümör çapı ile ilişkisiNizam, Olcay; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
2005Mesanenin ürotelyal karsinomu nedeniyle radikal sistektomi ve bilateral pelvik lenfadenektomi uygulanmış 104 olguda klinik ve histopatolojik prognostik parametrelerin sağkalıma etkisiErol, Oktan; Akar, Eylem; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
2018Mide adenokarsinom tanılı olgularda immunohistokimyasal olarak saptanan cerbb2'nin mrna düzeyinde araştırılması ve klinikopatolojik prognostik belirteçlerle olan ilişkisiVuruşkan, Berna Aytaç; Turhan, Ezgi Işıl; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
2009Mide biyopsilerinde Sydney sınıflamasına göre histolojik değerlendirme ve helikobakter pilori ile hücre proliferasyon ilişkisinin araştırılmasıYerci, Ömer; Uğraş, Nesrin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.
1998Nöroendokrin tümörlerde immünohistokimyasal boyalardan NSE ve PGP 9.5'un boyanma yoğunluklarının karşılaştırılmasıTolunay, Şahsine; Salman, Nurcan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Patoloji Anabilim Dalı.