Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 28  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1994Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretiminin ortaöğretim öğrenci davranışları üzerindeki etkileriÖcal, Mustafa; Altınok, Rafet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
2003Din temelli toplumsal taleplerin demokratik süreçlere kanalize edilmesinin sosyolojik analizi (1945-1950 Sebilürreşad-Büyük Orta Doğu örneği)Er, İzzet; Cengiz, Fatma Türkan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1996Dini gelişimde cinsiyet farklarıHökelekli, Hayati; Yılmaz, Rahime; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1998Dini inanç ibadet ve dua'nın umutsuzlukla ilişkisiHökelekli, Hayati; Ünal, Nurten; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1997Duanın psikolojik ve psikoterapik etkileriHökecekli, Hayati; Doğan, Mebrure; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1993Ergenlerde özdeşleşme ve din eğitimi: (İHL ve GL öğrencileri arasında karşılaştırmalı bir araştırma)Öcal, Mustafa; Kılavuz, M. Akif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1995Ergenlerin dini gelişiminde sevgi ve korku motifinin etkinliğiHökelekli, Hayati; Albayrak, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1996Faslü`l-Makal ve el-Keşf ışığında İbn Rüşd'de felsefe-din ilişkisiUysal, Enver; Öztürk, Cihan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
2002İbadet eğitimi - öğretimi ve metotlar: 7-14 yaşAy, Mehmet Emin; Sağlam, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1996İbn Haldun'da kişilik teorisi (Sosyal-psikolojik bir yaklaşın)Hökelekli, Hayati; Hayta, Beyhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1995İmam hatip liselerinde hitabet dersi ve eğitimiÖcal, Mustafa; Çevik, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1993John Locke'da tanrı ve tanrı-alem ilişkisiAydın, Hüseyin; Çetin, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1993Kimlik ve din: ergenler üzerine bir araştırmaHökelekli, Hayati; Kula, M. Naci; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1995Kur'an kursu öğrenci ve öğreticilerinin beklenti ve sorunlarıÖcal, Mustafa; Şen, Süleyman Zihni; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1993Kur'an-ı Kerim'e göre Ehl-i KitabTümer, Günay; Kaya, Remzi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1995Makdisi'nin çeşitli dinler ve İslam hakkında verdiği bilgiler üzerinde bir araştırmaTümer, Günay; Sayar, Süleyman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1998Mevlana'nın varlık anlayışıAydın, Hüseyin; Turhan, Harun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1996Mistik dindarlarda karakter yapısıHökelekli, Hayati; Türkmen, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1995Okul öncesi eğitimi (Hedef ve etkinlikler açısından batı ve İslam eğitiminin incelenmesi)Özyılmaz, Ömer; Sağlam, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1993Peyami Safa'da din ve modernizm (Matmazel Noralya'nın Koltuğu, Dokuzuncu Hariciye Koğuşu ve Fatih-Harbiye romanlarına göre)Er, İzzet; Çelik, Günay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.