Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 13 of 13
Issue DateTitleAuthor(s)
-Bekleme hattı modeli simülasyonu ve bir işletmede uygulanmasıÖztürk, Ahmet; Saygın, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
1994Doğrusal programlama modeli ve bir otomotiv yan sanayii işletmesinde uygulama denemesiÖztürk, Ahmet; Meydan, Engin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
2002Döviz kuru belirlenmesi: Türkiye örneğiErtaş, Sacit; Eryiğit, Kadir Yasin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
1995Döviz kuru öngörüsüne ekonometrik bir yaklaşımErtaş, Ebru; Boztaş, Nihal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
1995Durağan dışı iktisadi zaman serilerinin ekonometrik analizi: Koentegrasyon ve hata düzeltme yöntemleriErtaş, Sacit; Altınay, Galip; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
2000İşgücü gereksiniminin belirlenmesinde bir model denemesiSezen, Kemal; Gezer, Ergün; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
2002Karar almada stokastik envanter modelleri ve bir uygulama denemesiÖztürk, Ahmet; Gürbüz, Mehmet İlker; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
1994Karar kuramı açısından Markowitz modeli ve varsayımların irdelenmesiDeligöz, Lokman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
2010-10-20Kestirim yöntemleri ve bir uygulamaSezen, H. Kemal; Filiz, Cem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
2017-07-20Küresel CO2 emisyonunun belirleyicilerinin analizi: Dinamik panel kantil regresyon modeliSevüktekin, Mustafa; Gezdim, Seyhat Bayrak; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
2002Simülasyon ve bir işletme uygulamasıSezen, Kemal; Besnili, Beyza; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
1997Toplam kalite kontrolunda kullanılan istatistiksel yöntemler ve bir işletmede uygulamaÖztürk, Ahmet; Kuru, Ayla; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
1999Zaman serilerinde çapraz-spektral analiz: Türkiye'de para arzı ile fiyat düzeyi arasındaki ilişki üzerine bir araştırmaGürsakal, Necmi; Kalay, Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.