Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 14 of 14
Issue DateTitleAuthor(s)
2015-06-25CRISPR/CAS yöntemi ile makak morpheus geninin (NPIPA1) knock-out edilmesiUz, Elif; Paspal, Kübra; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.
2018-01-03Cyc1 geni transkripsiyonuna etki eden apoptotik faktörlerin araştırılmasıTürkel, Sezai; Keskin, Canan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.
2017-07-11Endemik verbascum bombyciferum boiss. Türünün genetik çeşitliliğinin ISSR yöntemi ile belirlenmesiErsoy, Figen; Yılmaz, Özer; Güven, Merve; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.
2015-06-17EST3 geninde translasyonel kontrol mekanizmalarının moleküler analiziTürkel, Sezai; Yıldızhan, Saliha Elif; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.
2016-10-31Farklı canlı gruplarında Tor1 gen yapısı ve kontrol mekanizmasının karşılaştırmalı analiziTürkel, Sezai; Öz, Naci; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.
2017Glut-1 (slc2a1) ve glut-3 (slc2a3) genlerinin ve bu genleri hedefleyen mikrorna ekspresyonlarının farklı meme kanseri hücre hatlarında (skbr-3, mda-mb-231, mcf-7, htert) karşılaştırılmasıUz, Elif; Dundar, Burcu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.
2017-04-28İnsan indolamin -2,3-dioksijenaz (İDO) geninin ELAM-1 promotoru kontrolünde klonlanması ve ekspresyonuErsoy, Figen; Oral, H. Barbaros; Karaçay, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.
2017-03-09Kanser hücre modeli olarak uyarılmış kanser kök hücre benzeri hücrelerin oluşturulmasıTürkel, Sezai; Gündüz, Cumhur; Gonca, Sevil; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.
2016-07-28Saccharomyces cerevisiae'da asit stresinin SUC2 gen ekspresyonuna etkilerinin genetik ve biyokimyasal analiziTürkel, Sezai; Kahraman, Aylin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.
2017-03-09Saccharomyces cerevisiae'da çeşitli metal iyonlarının HXT2 geni transkripsiyonuna ve çoğalma özelliklerine etkilerinin incelenmesiTürkel, Sezai; Angın, Sinem; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.
2015-09-08Saccharomyces cerevisiae'da transkripsiyon faktörü Gcr1p fazla sentezinin metabolik etkileriTürkel, Sezai; Ulaş, Mevlüt; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.
2016-06-14Sarımsakta depolama süresince tiamin biyosentezinde görev alan THIC geninin ifade düzeyindeki değişiminin belirlenmesiİpek, Meryem; Koççat, Saime; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.
2015-10-23SSR moleküler işaretleyicileri kullanılarak Türkiye'de yetiştiriciliği yapılan soğan çeşitleri arasındaki genetik ilişkinin belirlenmesi.İpek, Ahmet; Kanbur, Ertan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.
2016-06-13Zeytinde (Olea europaea L.) yeni nesil DNA dizileme teknolojisi ile geliştirilen SNP moleküler işaretleyicilerine dayalı genetik haritanın oluşturulmasıİpek, Ahmet; Yılmaz, Kübra; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı.