Browsing by Author Sayar, Süleyman

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 19 of 19
Issue DateTitleAuthor(s)
2019-10-02Dinler tarihi açısından Hıristiyanlıkta kürtaj (Katolik kilisesi örneği)Sayar, Süleyman; Özçimen, Zeynep; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2011-07-14DonatizmSayar, Süleyman; Turgut, Ramazan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2017-05-26Endonezya'da dinî çoğulculuk (Abdurrahman Wahid örneği)Sayar, Süleyman; İsmail, Taufiq; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2002Evlilik-boşanma örneği bağlamında Yahudilikte talmudSayar, Süleyman; İçten, Erdinç; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2006Hinduizm'de avatara ve Hristiyanlık'ta inkarnasyon inancı üzerine bir araştırmaSayar, Süleyman; Ürdüç, Gülsüm; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2017-01-30Hollanda Süryani Ortodoks KilisesiSayar, Süleyman; Turgut, Ramazan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2017-03-31Hıristiyanlıkta evlilik sakramentiSayar, Süleyman; Alija, Nazan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
1996IV - XV. yüzyıllarda Doğu Roma Devleti'nde din-devlet ilişkileriSayar, Süleyman; Yalçınkaya, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2012-08-10İnciller'e ve Kur'an'a göre Hz. İsa'nın mesajıSayar, Süleyman; Çavgalov, Niaz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
1996İslam öncesi cahiliyye Araplarında Tanrı anlayışıSayar, Süleyman; Aygür, Suat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
1998Kitab-ı Mukaddes ve Kur`an-ı Kerim'e göre Hz. YusufSayar, Süleyman; Baldan, Muslu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2004Krallar döneminde YahudilikSayar, Süleyman; Toski, Özcan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
1995Makdisi'nin çeşitli dinler ve İslam hakkında verdiği bilgiler üzerinde bir araştırmaTümer, Günay; Sayar, Süleyman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
2011-09-05Montanizm: İlk dönem apokaliptik bir reform hareketiSayar, Süleyman; Toprak, Bilal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2018-06-27Said Nursi'ye göre Yahudilik ve YahudilerSayar, Süleyman; Özel, Halil; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2014-07-21Yahudi tarihinde putperest eğilimler (altın buzağı örneği)Sayar, Süleyman; Ajeti, Semi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2014-06-26Yahudilikte dini semboller (Magen David örneği)Sayar, Süleyman; Zeyrek, İsmail Naci; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2019-10-02Yahudilikte günah kavramı ve büyük günahlarSayar, Süleyman; Yılmaz, Hatice; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2018-06-27Zerdüştîlikte ahiret inancı ve cenaze törenleriSayar, Süleyman; Akyar, Nevfel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.