Browsing by Author Peker, Hidayet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 7 of 7
Issue DateTitleAuthor(s)
2019-01-17Gânîm El-Bağdâdî’nin el-vasit fi şerhi tehzîbi’l-mantık adlı eserinin tenkitli metin neşri ve muhteva analiziPeker, Hidayet; Al Bayati, Khaldoon Abdalhadi Rashid; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
2014-06-27İbn Sina mantığında kıyasın öncülleriPeker, Hidayet; Kocakaplan, Nursema; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
1999İbn Sina'nın bilgi anlayışıAydın, Hüseyin; Peker, Hidayet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
2011-07-19İbn Sînâ'da ruh-beden ilişkisi ve ruhun ölümsüzlüğü problemiPeker, Hidayet; Kul, Aynur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
2013-11-04Plotinus ve Farabi'de ruh kavramıPeker, Hidayet; Hallaçi, Besmir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
2013-07-29Plotinus ve Fârâbî'de Tanrı tasavvuruPeker, Hidayet; Fahretdinov, Fail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
2015-05-05Sadreddin Konevi'nin bilgi anlayışıPeker, Hidayet; Demetja, Dorian; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.