Browsing by Author Güler, İsmail

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 14 of 14
Issue DateTitleAuthor(s)
2017-06-19Abdulkâdir el-Fâsî el-Fihrî ve Arap dilbilimine katkısıGüler, İsmail; Özdemir, Hilal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2017-03-24Abdurrahman Münif'in romancılığıGüler, İsmail; Arslan, Adnan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2003Arap dilinde karşıt anlamlı kelimeler (Ezdad) ve el-Erbari'nin el-Ezdad adlı eserinin tahliliGüler, İsmail; Kavak, Fadime; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belegatı Bilim Dalı.
2004Diyanet İşleri Başkanlığı'na sorulan fetvalara göre Türkiye'de dini hayat (1998-2001 fetvâlarına göre)Kurt, Abdurrahman; Güler, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2019-09-17Ebû Hayyân El-Endelusî ve Arap gramerindeki yeriGüler, İsmail; Tekin, Selim; Bursa Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslâm Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagati Bilim Dalı.
2018-05-11El-Enbârî'nin Mu'allakât şerhine Basra ve Kûfe dil ekollerinin yansımasıGüler, İsmail; Haruni, Seyfettin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Edebiyatı Bilim Dalı.
2004El-Kaysî'nin "Müşkilü İ'râbi'l-Kur'ân" adlı eserinin tahliliGüler, İsmail; Durmaz, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2010-08-03İbnu'l-Varrak ve nahvin illetlerine bakışıGüler, İsmail; Teyfurov, Mansur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2008Klasik Arapçanın ortaya çıkışı ve kullanım alanıGüler, İsmail; Alan, Sevde; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1991Kur'an'ın irabı ve İbn Haleveyh'in bu sahaya katkılarıAyyıldız, Erol; Güler, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Medeniyeti ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı.
2014-09-26Osmanlı Döneminden günümüze kadar Arapça'nın Bosna-Hersek ve Sancak Bölgesi'ndeki varlığı ve durumuGüler, İsmail; Pepiç, Nesip; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2019-04-26Ömer Ebu Rişe’nin şiirlerinin dil ve üslup özellikleriGüler, İsmail; Şit, Nura; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri/Anabilim Dalı Arap Dili ve Belâgatı Bilim Dalı.
1997Tevfiq el-Hakim'in Mısır tiyatrosundaki yeriAkyıldız, Erol; Güler, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2004Ziyâuddîn İbnu'l-Esîr ve edebi tenkitçiliğiGüler, İsmail; Şimşek, Cüneyt Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.