Browsing by Author Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 15 of 15
Issue DateTitleAuthor(s)
2019-09-03Arnavutluk’ta din eğitimi ve İşkodra Medresesi örneğiAy, Mehmet Emin; Truçi, Leonard; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2019-08-06Asr-ı Saâdet’te değerler eğitimiSağlam, İsmail; Emiroğlu, Süleyman; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2018-12-17Bursa'daki imam-hatipler ile müezzin-kayyımların meslekî yeterliliği ve yaygın din eğitimindeki rolüAy, M. Emin; Ayvaz, Durmuş; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2019-09-26Din eğitimi açısından tolerans kavramıŞanver, Mehmet; Kesimoğlu, Merve; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2019-07-04Fransa’da din eğitimi: Alsace-Moselle Bölgesi üzerine bir araştırmaGündüz, Turgay; Kılınç, Merve; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2019-06-25Gençlik dönemi inanç gelişimi ve eğitiminde etkili olan faktörler üzerine nitel bir araştırmaGündüz, Turgay; Kalfa, Nazlı Tutku; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2018-08-17Kur'an kursu öğrencilerinde öznel iyi olma ve kaygı (anksiyete) durumu üzerine bir araştırmaSağlam, İsmail; Çoban, Yasemin; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2019-08-07Kur’an’da aile modelleri bağlamında aile değerleri ve eğitimiSağlam, İsmail; Port, Zeynep; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2020-02-10Lise gençliğinde Allah inancının gelişimi ve eğitiminde etkili olan faktörlerGündüz, Turgay; Baytemur, Kevser; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2019-09-26Okul öncesi dönemi (4-6 yaş grubu) çocukların din eğitiminde görev alan eğitimcilerin/din görevlilerinin pedagojik yeterlilikleriŞanver, Mehmet; Kara, Büşra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2019-07-26Osmanlı döneminde okula yeni başlayan çocuklar için düzenlenen törenlerin pedagojik açıdan değerlendirilmesiAy, Mehmet Emin; Göleç, Sevde; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2019-09-03Tayland’da İslam din eğitimi devlet ve özel okullarının gelişme ve problemleriAy, Mehmet Emin; Sornsawan, Kassamara; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2019-09-04Teolojik din eğitimi yaklaşımı: Johannes Hofinger örneğiGündüz, Turgay; Asaroğlu, Hatice; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2020-02-20Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liselerinde eğitimKılavuz, Mehmet Akif; Doğan, Esra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2019-01-09Ürdün'de yükseköğretimde din eğitimiKılavuz, Mehmet Akif; Aydın, Yusuf; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.