Browsing by Author Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe ve Denetim Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 10 of 10
Issue DateTitleAuthor(s)
2019-06-20Bağımsız denetime tabi işletmelerde satışların maliyetinin oluşturulması sorunu ve bir uygulamaBozkurt, Orhan; Tezdoğan, Burçin; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe ve Denetim Bilim Dalı.
2019-09-20Cam tavan sendromunun Bursa’daki kadın serbest muhasebeci mali müşavir ve yeminli mali müşavirler üzerine etkisiFırat, Zerrin; Güler, Ebru; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe ve Denetim Bilim Dalı.
2018Denetimde kullanılan dijital analiz teknikleri ve çok katmanlı yapay sinir ağları ile denetim planlamasında bir model önerisiEngin, Melih; Karagün, Vedat; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe ve Denetim Bilim Dalı.
2019-08-06İşletmelerde hile riski farkındalığı: Ampirik analizYüce, Mehmet; Jafarlı, Ravan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe ve Denetim Bilim Dalı.
2019-04-10İşletmelerde yeşil pazarlama anlayışı ve çevresel muhasebe ilişkisi: Yeşil yıldızlı otel işletmeleri üzerine araştırmaFırat, Zerrin; Aslanlı, Shahriyar; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe ve Denetim Bilim Dalı.
2019-04-10Kurumsallaşma sürecinde muhasebe denetiminin rolü ve Azerbaycan uygulamasıDokur, Şükrü; Gahramanlı, Gafgaz; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe ve Denetim Bilim Dalı.
2019-09-10Marka değerinin muhasebeleştirilmesi: Türkiye - Azerbaycan karşılaştırmasıBölüktepe, Filiz Eren; Ajamlı, Ali; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe ve Denetim Bilim Dalı.
2019-09-27Muhasebe mesleğinde staj verimliliği, tecrübe ve sistem uygunluğunun mesleki yeterlilik üzerine etkisiBozkurt, Orhan; Görgülüoğlu, Elif; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe ve Denetim Bilim Dalı.
2019-09-27Muhasebe meslek mensuplarının çevresel farkındalıklarının ve duyarlılık anlayışlarının çevre muhasebesi uygulamalarının artışı üzerine etkisi; meslek mensupları üzerinde bir araştırmaBozkurt, Orhan; Yanar, Pınar; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe ve Denetim Bilim Dalı.
2019-06-18Topsis ve Promethee çok kriterli karar verme yöntemleri ile finansal performansın karşılaştırılması: BİST inşaat sektörü üzerine bir uygulamaDokur, Şükrü; Ertikin, Kıvanç; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe ve Denetim Bilim Dalı.