Browsing by Author Aydın, Hüseyin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 14 of 14
Issue DateTitleAuthor(s)
1990Emeviler döneminde harici hareketleriAydın, Hüseyin; Kavukçu, Fuat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü.
1990Farabi'nin nefs, melek ve ahiret görüşüAydın, Hüseyin; Ayaz, Adnan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1998İbn Sina'da inayetAydın, Hüseyin; Koca, Hasan Basri; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
1991İbn Sina'nın ahlak anlayışıAydın, Hüseyin; Keskin, Nihat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1999İbn Sina'nın bilgi anlayışıAydın, Hüseyin; Peker, Hidayet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
1990İhvanu's-Safa metafiziğinde tanrı ve tanrı-alem ilişkisiAydın, Hüseyin; Uysal, Enver; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü.
2000İzahu'l Hikem ve Şerh-i Heyakilü'n-Nur çerçevesinde Ankaravi'nin felsefi görüşleriAydın, Hüseyin; Demir, Nihat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
1993John Locke'da tanrı ve tanrı-alem ilişkisiAydın, Hüseyin; Çetin, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1998Kindi metafiziğiAydın, Hüseyin; Şulul, Cevher; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
1990Kindi'nin alem görüşüAydın, Hüseyin; Şulul, Cevher; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kelam İslam Felsefesi Anabilim Dalı.
1986Kur'an-ı Kerim'de rızık meselesiAydın, Hüseyin; Coşkun, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1998Mevlana'nın varlık anlayışıAydın, Hüseyin; Turhan, Harun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1990Seyyid Hüseyin Nasr'ın bilgi öğretisiAydın, Hüseyin; Kılıç, Cemil; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1989Üniversite gençliğinin dini inanç tutum ve davranışları üzerine bir araştırma: Selçuk Üniversitesi öğrencileri üzerinde bir anket uygulamasıAydın, Hüseyin; Bayyiğit, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.