Browsing by Author Ay, Mehmet Emin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 24  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
20001999 – 2000 öğretim yılında fakültemize gelen I. sınıf öğrencileri üzerine bir araştırmaUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Ay, Mehmet Emin
1996Ahmed Hamdi Akseki ve din eğitimindeki yeriAy, Mehmet Emin; Yıldız, İlhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2019-09-03Arnavutluk’ta din eğitimi ve İşkodra Medresesi örneğiAy, Mehmet Emin; Truçi, Leonard; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1998Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk işçi çocuklarının kimlik problemi ve çözümü için bazı tekliflerUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Din Eğitimi Bölümü.; Ay, Mehmet Emin
2004Din eğitiminde müziğin yeri ve önemiAy, Mehmet Emin; Kanık, Muhammet Zinnur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalı.
2010-06-17Hz. Musa kıssalarının din eğitimi açısından değeriAy, Mehmet Emin; Atım, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2002İbadet eğitimi - öğretimi ve metotlar: 7-14 yaşAy, Mehmet Emin; Sağlam, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
2005İlköğretim çağındaki öğrencilerin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan yaz kursları ile ilgili görüşleriAy, Mehmet Emin; Aybey, Salih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalı.
2008İlköğretim din kültürü ve ahlâk bilgisi dersinin problem ve beklentileri -ilköğretim 8.sınıf öğrencileri üzerine yapılmış bir çalışma-Ay, Mehmet Emin; Güngör, Fatih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalı.
1997İmam hatip liselerindeki kelam dersi programının değerlendirilmesiAy, Mehmet Emin; Arslan, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2019-07-05İmam hatip liselerindeki kız öğrencilerin sorunları ve beklentileri (İstanbul-Güngören örneği)Ay, Mehmet Emin; Sali, Esra; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1991İslam hukuku kaynaklarına göre, pedagojik açıdan çocuk eğitiminde dayak cezasına getirilen sınırlamalarUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Ay, Mehmet Emin
2016-09-27Katsayı uygulamasının kaldırılması sonrasında İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin davranış, tutum ve özellikleri (Gaziantep örneği)Ay, Mehmet Emin; Çelik, Ömer Faruk; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2001Kur'an'ın insanı eğitirken pedagojik yaklaşımAy, Mehmet Emin; Yeşil, Süleyman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1992Kur’an-ı Kerim’de disiplin, mükafat ve ceza kavramlarıUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Ay, Mehmet Emin
1996Mehmet Akif'in hayatı ve bir eğitimci olarak din eğitimi hakkındaki görüşleriAy, Mehmet Emin; Sabuncu, Recep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2019-07-26Osmanlı döneminde okula yeni başlayan çocuklar için düzenlenen törenlerin pedagojik açıdan değerlendirilmesiAy, Mehmet Emin; Göleç, Sevde; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1992Öğrenci gözüyle yaygın dîn eğitimi ve öğretimi kurumlarıUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Ay, Mehmet Emin
1999Özürlü çocukların din eğitimiAy, Mehmet Emin; Etbaş, Durmuş Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2004Tanzimat Dönemi fikir akımlarının günümüz din eğitimi-öğretimi anlayışına yansımalarıAy, Mehmet Emin; Yiğit, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalı.