Browsing by Author Ataman, Kemal

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 16 of 16
Issue DateTitleAuthor(s)
2015-05-062000-2010 arası medyada kadın cinayetleri ve din ilişkisi: Hürriyet ve Zaman gazeteleri örneğiAtaman, Kemal; Turak, Risalet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2009Avrupa'da İslam imajı ve müslüman kadının konumuAtaman, Kemal; Er, Tuba; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2014Efsane ve mitlerin işlevleri ve modern toplumdaki yansımaları: Sarıkız Efsanesi örneğiAtaman, Kemal; İlhan, Fatmanur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2007Feminist söylemin İslamcı kadın yazarlar üzerindeki etkisiAtaman, Kemal; Güç, Ayşe; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
1993Finlandiya’da Ortodoks ve Luteryanlar arası evliliklerHuotari, Voitto; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Ataman, Kemal
2017-08-22Fütüvvetnameler ışığında ahîliğin dini, sosyal ve iktisadi fonksiyonlarıAtaman, Kemal; Doğru, İsmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2019-09-05Güney Kore Popüler Kültürü’nün (Hallyu) İmam Hatip Lisesi öğrencilerine etkisi üzerine bir alan araştırmasıBilgin, Vejdi; Ataman, Kemal; Asa, Sümeyye; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2018-07-31Refik Halid Karay'ın eserlerinde din olgusu üzerine sosyolojik bir çözümlemeBilgin, Vejdi; Ataman, Kemal; Davun, Elif; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2001Religion of humanity revisitedUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Ataman, Kemal
2016-11-18Bir sekülerleşme teorisi olarak varoluşsal güvenlik teorisinin analiziAtaman, Kemal; Ahmadi, Akbarshah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2015-07-31Sivil toplum kuruluşlarında çalışan gönüllüler üzerine sosyolojik bir araştırma: İHH örneğiAtaman, Kemal; Sağlam, Muhammet Talha; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2019-08-27Sosyal ve siyasi değişimlerin kurumlara etkisi: Din İşleri Yüksek Kurulu kararları örneğiKurt, Abdurrahman; Ataman, Kemal; Kiraz, Gülseren; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2016-07-12Teknolojik gelişmelerin muhafazakâr kadınların hayat tarzına etkisiAtaman, Kemal; Eldemir, Funda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2017-04-07Türkiye'de kadın sufileri rehber edinenler üzerine nitel bir araştırma: Cemalnur Sargut ve Hayat Nur Artıran örneğiAtaman, Kemal; Özelce, Gözde; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2019-05-10Türkiye’de sosyal değişim sürecinde sekülerleşme eğilimleri üzerine sosyolojik bir değerlendirmeKurt, Abdurrahman; Ataman, Kemal; Durmuşoğlu, Kadriye; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2009-06-09Bir yapısalcı olarak Muhammed Abid el-Câbirî'de din-kültür ilişkisiAtaman, Kemal; Keskin, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.