Browsing by Author Arslan, Hüsamettin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 17 of 17
Issue DateTitleAuthor(s)
2017-04-04Bilgi sosyolojisi ve DurkheimArslan, Hüsamettin; Tuncer, Ender; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Genel Sosyoloji ve Metodoloji Anabilim Dalı/Sosyoloji Bilim Dalı.
2004Bilgi sosyolojisi ve Karl MannheimArslan, Hüsamettin; Özkan, Vildane; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı.
2012-05-07Bilim, ideoloji ve bilime İslamcı yaklaşımArslan, Hüsamettin; Emiroğulları, Ayşegül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Genel Sosyoloji ve Metodoloji Bilim Dalı.
2013-02-20Bilimin özerkliği ve bilim-devlet ilişkileriArslan, Hüsamettin; Damak, Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Sosyoloji Bilim Dalı.
2003Geleneğin sosyologu: Robert NisbetArslan, Hüsamettin; Güngörmez, Bengül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı.
2017-04-04Günümüzün sosyal ve politik kontekstinde adem-i merkeziyet ve Prens SabahattinArslan, Hüsamettin; Ateş, Hakan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Sosyoloji Bilim Dalı.
2011-11-21Komüniteryen demokrasiArslan, Hüsamettin; Karaca, Sema; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Genel Sosyoloji ve Metodoloji Bilim Dalı.
2010-10-18Liderlik stillerinin çalışan motivasyonuna etkisi üzerine analitik bir çalışma: Bir otomotiv yan sanayi örneğiArslan, Hüsamettin; Ak, Münevver Aknur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı.
2010Michel Foucault'da insan sorunu ve sosyal bilimlerArslan, Hüsamettin; Kuçlu, Erhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Sosyoloji Bilim Dalı.
2017-07-20Paradigmatik devrim: 1688 İngiliz DevrimiArslan, Hüsamettin; Koç, Akif Kemal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Genel Sosyoloji ve Metodoloji Anabilim Dalı/Sosyoloji Bilim Dalı.
2013-12-18Rasyonalite ve ritüellerArslan, Hüsamettin; Kutlu, İhsan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Sosyoloji Bilim Dalı.
2010-09-07Sanat sosyolojisine giriş: Kavramlar, yaklaşımlar ve temel ayırımlarArslan, Hüsamettin; Ülker, Özge; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Sosyoloji Bilim Dalı.
2009-08-26Sosyal fenomenler olarak bilimsel ihtilaflar/bir vak'a incelemesi: Nerium Oleander (zakkum)Arslan, Hüsamettin; Şenses, Mihriban; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Ana Bilim Dalı/Genel Sosyoloji ve Metodoloji Bilim Dalı.
2006Sosyal teoride iktidar tartışmaları; Marx, Nietzsche, Weber, FoucaultArslan, Hüsamettin; Özkaya Karaismailoğlu, Fulya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı.
2011Sosyolojide diaspora incelemeleri: Görüşler, kavramlar ve teorilerArslan, Hüsamettin; Hıdıroğlu, Kübra; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Sosyoloji Bilim Dalı.
2012-05-07Türk romanında jakobenizm Yakup Kadri KaraosmanoğluArslan, Hüsamettin; Kaya, Aysel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Genel Sosyoloji ve Metadoloji Bilim Dalı.
1999Türkiye'de yabancı dille üniversite eğitimiArslan, Hüsamettin; Demir, Gökhan Yavuz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Ana Bilim Dalı/Genel Sosyoloji ve Metodoloji Bilim Dalı.