Browsing by Author Açıkgöz, Esvet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 32  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1994-02-10Adi fiğ (Vicia sativa L.) emir çeşidinde bitki sıklığının verim ve verim komponentlerine etkisiAçıkgöz, Esvet; Aydoğdu, Lokman; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2017-03-10Adi fiğde alttürler arası melezlerin sitogenetik özellikleriAçıkgöz, Esvet; Kartal, Gülçin Kahraman; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2004-05-21Ak üçgül ile bazı buğdaygil çim türleri karışımlarında farklı azot dozlarının botanik kompozisyon ve çim kalite kriterlerine etkileriAçıkgöz, Esvet; Sincik, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1984Ankara kıraç koşullarında bazı yonca çeşitlerinin verim ve önemli tarımsal özellikleriEkiz, Hayrettin; Karagöz, Alptekin; Uludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; Açıkgöz, Esvet
1989Bazı adi fiğ (vicia sativa L.) hatlarında ekim zamanlarının ot ve tohum verimi ile verim komponentlerine etkisiAçıkgöz, Esvet; Turgut, İlhan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1998-06-30Bursa bölgesinde tesis edilecek çim alanları için tohum karışımları, ekim oranları ve azotlu gübre uygulaması üzerinde araştırmalarAçıkgöz, Esvet; Oral, Necdet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1986Bursa koşullarında adi fiğ ve tahıl karışımlarının ot verimi ve kalitesi üzerinde araştırmalarUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; Açıkgöz, Esvet; Çakmakçı, Sadık
1986Bursa kıraç koşullarında bazı önemli tek yıllık baklagil yem bitkilerinin kuru ot verimi ve kalitesi üzerinde ön araştırmalarUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; Açıkgöz, Esvet; Çelik, Necmettin
1990-09Bursa şartlarında bazı çok yıllık ve tek yıllık buğdaygil yembitkilerinin ot verimi ve kalitesi üzerinde araştırmalarAçıkgöz, Esvet; Başbuğ, Sibel; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1990Bursa şartlarında ikinci ürün olarak yetiştirilen yem şalgamı (Brassica rapa L.)'nın verim ve kalite özellikleri üzerinde araştırmalarAçıkgöz, Esvet; Uzun, Ayşen; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1995-02-23Değişik İngiliz çimi (Lolium perenne L.) çeşitlerinde erkenciliğin ve sıra arasının tohum verimine etkisiAçıkgöz, Esvet; Şan, Bahri; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1992-01-31Değişik kökenli adi fig (vicia sativa L.) hatlarında bazı tarımsal ve morfolojik karekterlerin değişimi ve karekterler arası ilişkiler.Açıkgöz, Esvet; Çakmakçı, Sadık; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1997-03-14Değişik yaprak formlarına sahip yem bezelyesi çeşitlerinde ekim zamanı ve ekim sıklığının verim ve verim öğelerine etkisiAçıkgöz, Esvet; Uzun, Ayşen; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1997-08-06Değişik yaprak özelliklerine sahip yakın izogenik yem bezelyesi hatlarının önemli morfolojik ve tarımsal özellikleri üzerinde araştırmalarAçıkgöz, Esvet; Bilgili, Uğur; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2019-02-01Derry x Yemsoy soya (Glycine max. (L.) Merr.) melezlerinin bazı tarımsal özellikleri üzerinde araştırmalarBursa Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.; Bursa Uludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; 0000-0002-9953-2335; 0000-0001-8537-7488; Şenbek, Gözde; Açıkgöz, Esvet
2016Derry x Yemsoy soya melezlerinin F3 generasyonunda bazı tarımsal özellikler ile yeşil ve kuru madde verimleri üzerinde araştırmalarAçıkgöz, Esvet; Şenbek, Gözde; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2012Dikim aralığı ve azotlu gübrelemenin manda otu [Buchloe dactyloides (Nutt) Engelm] tesisine etkileriAçıkgöz, Esvet; Çalışkan, Nejla; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2013Farklı fungusit ve mikrobiyal gübrelerin İngiliz çimi ve kamışsı yumak bitkilerinin çim performansları üzerinde etkileriAçıkgöz, Esvet; Sürer, İrfan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2012-04-20Farklı gelişme dönemlerinde biçilen bazı yem bezelyesi (Pisum sativum L.) çeşitlerinin ot, tohum ve ham protein verimlerinin belirlenmesiGün, Hülya; Uludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; Uzun, Ayşen; Açıkgöz, Esvet
2002-10-24Farklı toprak ortamlarında yetiştirilen çim karışımlarının önemli kalite özellikleri üzerine araştırmalarAçıkgöz, Esvet; Özer, Sibel; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.