Browsing by Author Şahin, Hatice

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 32  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2014Bandırma ilçesine bağlı Orhaniye köyünde yaşayan Kırım Tatarlarının ağzıŞahin, Hatice; Ateş, Şule; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2003-06-01Birleşik çekimli fiillerin zaman ve anlam açısından gösterdiği çeşitliliklerUludağ Üniversitesi/Fen Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Şahin, Hatice
2019-06-11Bursa ağız sözlüğü (Deneme)Şahin, Hatice; Gökçe, Hüseyin; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2015-06-04Câmi'ü'l-Hisâb (Giriş-İnceleme-Metin-Dizin)Şahin, Hatice; Kalafat, Şermin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2016-07-11Çağatay, Özbek ve Yeni Uygur Türkçelerinde fiil işletimi (Kişi-olumsuzluk-zaman-soru)Şahin, Hatice; Haji Moh Naseem, Muhammadullah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2010Eski Uygur Türkçesinde ikilemelerŞahin, Hatice; Yılmaz, Emine; Can, Meltem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Edebiyatı Bölümü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2016-01-12Falnâme-i Ca'fer Sâdık (giriş-inceleme-metin-sözlük)Şahin, Hatice; Kadiroğulları, Umut; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
1999Gülşeni - Esrarname: Metin - incelemeŞahin, Hatice; Gülseven, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2019-08-02Gümüşhane İli Kale Köyü ve civarı köylerinin ağız incelemesiŞahin, Hatice; Gök, Çizel; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2019-07-26Hasan Bedreddin ve Küçük Kamus-ı FranseviŞahin, Hatice; Eraslan, Ebubekir; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2017-06-05Irak Türkmen ağızlarıyla yazılan Haydar Baba'ya Selam nazireleriŞahin, Hatice; Jaafer, Kubra Saadun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2010İlköğretim 6. sınıf Türkçe ders kitaplarında yer alan olaya dayalı türlerdeki unsurların öğrencilerin yazılı anlatımlarına aktarımıŞahin, Hatice; Köse, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı.
2010-11-25İlköğretim Türkçe ders kitaplarındaki söz varlığının ilköğretim dördüncü sınıf öğrencilerinin yazılı anlatımlarına aktarımıŞahin, Hatice; Eğilmez, Nigar İpek; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/İlköğretim Anabilim Dalı.
2019Kazak Türkçesi ve Türkiye Türkçesinde gençlik jargonuŞahin, Hatice; Duisebayeva, Assen; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili Ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2019Kazak Türkçesi ve Türkiye Türkçesinde gençlik jargonuŞahin, Hatice; Duisebayeva, Assem; Bursa Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2006Kur'an'da "takva" kavramıBilgin, Mustafa; Şahin, Hatice; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
2000-06-01Kutadgu Bi̇li̇g’de tasvi̇rî fi̇i̇llerUludağ Üniversitesi/Fen Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Şahin, Hatice
2018-06-11Mecma‛ü’l-letâyif (giriş-dil incelemesi-metin- dizin)Şahin, Hatice; Gödek, Gülşah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2019-07-26Muḥammed Bin Ḥüseyin Er-Revanî’nin Ḥilyetü’l-Müluk adlı eseri (İnceleme-metin-dizin)Şahin, Hatice; Aydın, Erdal; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2010-06-30Oruç Beg Tarihi Manisa Nüshası (inceleme-metin-dizin)Şahin, Hatice; Karaduman, Selami; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.