Browsing by Author Çift, Salih

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 21  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
20031826 sonrasında Bektâşilik ve bu alanla ilgili yayın faaliyetleriUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çift, Salih
2018-12-24Bosna Hersek’te Nakşbendî tarikatıÇift, Salih; Vildiç, Samir; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tasavvuf Bilim Dalı.
2012-09-03Bosna'da Kadirîlik ve Hacı Sinan TekkesiÇift, Salih; Vildiç, Samir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tasavvuf Bilim Dalı.
1995Bursa'da Bektaşi kültürü ve Ramazan Baba DergahıKara, Mustafa; Çift, Salih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tasavvuf Bilim Dalı.
2004Bursa’da bir Mısrî Dergâhı ve son postnişîni: Seyyid Baba Tekkesi ve Şeyh Sâbit EfendiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çift, Salih
2016-06-29Gazzâlî'nin işârî tefsir metoduÇift, Salih; Karakaya, Takyettin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tasavvuf Tarihi Bilim Dalı.
2020-01-03Gazzâlî’nin kaynaklarından biri olarak Hakim TirmiziÇift, Salih; Çanakçı, Buket; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tasavvuf Bilim Dalı.
2015-08-28Hacı Bektaş-ı Veli Dergȃhı'nın son postnişȋni: Salih Niyazi DedebabaÇift, Salih; Hamzaj, İlir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tasavvuf Bilim Dalı.
2003Hakim Tirmizi ve tasavvuf anlayışıKara, Mustafa; Çift, Salih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tasavvuf Bilim Dalı.
2002Hakîm Tirmîzî’nin psikoloji anlayışında öğrenme ve algılamaAbdurrezzâk, Abdüllâtif; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çift, Salih
2004İlk dönem tasavvuf düşüncesinde nûr kavramıUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çift, Salih
2003Manastır mîmârisi üzerineKingsley, Karen; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çift, Salih
2002Memlûklar dönemi Mısır'ında sûfiler ve tasavvuf aleyhtarlarıHomerin, Th. Emil; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çift, Salih
2015-07-31Mi'racın tasavvufî boyutu: İsmail Hakkı Bursevî örneğiÇift, Salih; Kara, Yusuf Bilal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tasavvuf Bilim Dalı.
2006Modern anlamda ilk “Bektaşilik kitabı” olarak Mir’âtü’l-mekâsıd ve kaynaklarıUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çift, Salih
2001Mutezile ve tasavvufSobieroj, Florian; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çift, Salih
2001Osmanlılar döneminde Bursa’da Bektaşi kültürü ve Bektaşi tekkeleriUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çift, Salih
2014-09-01Sarı Abdullah Efendi hayatı eserleri ve tasavvufi görüşleriÇift, Salih; Gültaş, Serhat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tasavvuf Bilim Dalı.
2018-09-04Son dönem Aleviyye şeyhlerinden Fadl b. Alevî'nin hayatı ve tasavvufi görüşleriÇift, Salih; Toprak, Maruf; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tasavvuf Tarihi Bilim Dalı.
2004Yahudilik ve tasavvufFenton, Paul B.; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çift, Salih