Browsing by Author Çetin, Abdurrahman

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 23  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1997Ebu`l Yumn el-Uleymi ve tefsirdeki metodu (v.928/1522)Çetin, Abdurrahman; Güneş, Ahmet Yaşar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
2001Fahreddin Razi'nin tefsirinde iman ve küfür kavramlarıÇetin, Abdurrahman; Nurmuhammedov, Annaoraz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
2013-07-15Gazzîzâde Abdüllatîf Efendi'nin Fütuhâtu Kenzi'l-Kur'ân adlı Fâtiha sûresi tefsîrinin tahlili ve değerlendirilmesiÇetin, Abdurrahman; Önal, Ramazan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
2018-11-30Ğânim Kaddûrî El-Hamed ve Kur'ân ilimlerine dair çalışmalarıÇetin, Abdurrahman; Wazir, Qusai Talat Abdullah Ba; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
2008Hicri II. Asırda siyaset-tefsir ilişkisiÇetin, Abdurrahman; Uzun, Nihat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
2005İbn Aşür ve Mukaddimesi bağlamında tefsir usülündeki yeriÇetin, Abdurrahman; Nurmuhammedov, Annaoraz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
2011-08-18İbn Kesir Tefsiri'nde Müşkilü'l-Kur'anÇetin, Abdurrahman; Kasami, Flamur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
1997Kalun ve rivayetiÇetin, Abdurrahman; Tüfekçioğlu, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
1986Kur'an öğretim tarihi ve öğretim kurumlarıUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Tefsir ve Hadis Bölümü.; Çetin, Abdurrahman
1998Kur'an'a göre azınlık haklarıÇetin, Abdurrahman; Ersöz, Resul; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı.
1995Kur'an'a göre insan ve din ile ilişkisiÇetin, Abdurrahman; Abay, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Tefsir Anabilim Dalı.
1997Kur'an'da rahmet kavramıÇetin, Abdurrahman; Polater, Kadir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
1987Kur'an-ı kerim ve müsbet îlîmlerUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Tefsir ve Hadis Bölümü.; Çetin, Abdurrahman
1995Kur'an-ı Kerimde şükür kavramıÇetin, Abdurrahman; Boran, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2018-05-04Kur'ân'a göre insanların yanılgılarıÇetin, Abdurrahman; Yıldız, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
2017-12-11Kur'ân'da zan, tecessüs ve gıybet kavramları arası ilişki ve bu ilişkinin bireysel ve toplumsal yansımalarıÇetin, Abdurrahman; Karali, Sedat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
2017-02-10Kur'ân-ı Kerîm'de iftira kavramıÇetin, Abdurrahman; Çatak, Muhammed Emin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
1996Kur`an'a göre istişareÇetin, Abdurrahman; Bilgin, Bekir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
2005Kur`an`da ahlak ilkeleri -Tevrat, Zebur ve İncil`le mukayeseli bir çalışma-Çetin, Abdurrahman; Kiraz, Celil; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.
2006Muhammed B. El-Hasan El-Muini'nin Levamiu'l-Burhan ve Kavatiu'l-Beyan fi Meani'l-Kur'an adlı eserin tahlil ve tahkikiÇetin, Abdurrahman; Hassanov, Sefer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Tefsir Bilim Dalı.