Browsing by Author Çetin, İsmail

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 29  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2004Berkeley immateryalizminin dayandığı argümanlarUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çetin, İsmail
2006Bertrand Russell ve dinÇetin, İsmail; Kisli, Gülsen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.
1994Bilme ve inanmaPrichard, H. A.; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü.; Çetin, İsmail
1992Bize verilmiş bir ahlâk kuralı ya da tabiat kanunu var mıdır? EvetLocke, John; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çetin, İsmail
2003Boethius’ta Tanrı’nın bilgisi ve insan hürriyetiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çetin, İsmail
2010Book review: Alciphron or the minute philosopherUludağ Üniversitesi.; Çetin, İsmail
1992Din felsefesi nedir?Hıck, John; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çetin, İsmail
2020-01-27Din felsefesinde din ve estetikÇetin, İsmail; Öztürk, Rukıyye Ayşe; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.
2020-02-28Din felsefesinde yorumcu yaklaşımlar: Paul Ricoeur üzerine bir araştırmaÇetin, İsmail; Özbey, Osman; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.
2021-06-10Dini olguları anlama bakımından Wittgenstein’ın ikinci dönem felsefesiÇetin, İsmail; Gökhan, Yasin; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.; 0000-0002-6289-0876
2010Divine foreknowledge and human freedom in Leibniz philosophyUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çetin, İsmail
2016-07-01Dostoyevski'de Tanrı ve dinÇetin, İsmail; Şahin, Duygu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.
2017-01-16Geçiş dönemindeki yüksek verimli süt sığırlarında korunmuş kolin ve metiyonin kullanımının süt verimi ve bileşimi ile bazı kan parametreleri üzerine etkisiTürkmen, İbrahim İsmet; Çetin, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalı.
2019-01-24Henri Bergson’da din ve ahlak ilişkisiÇetin, İsmail; Korkmaz, Mustafa; Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.
2002İman ve inkârın rasyonel değeriUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü.; Çetin, İsmail
1993John Locke'da tanrı ve tanrı-alem ilişkisiAydın, Hüseyin; Çetin, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1994John Locke’da ahlâk kurallarının kaynağıUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çetin, İsmail
1998John Locke’un cevher anlayışı üzerine bazı düşüncelerUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü.; Çetin, İsmail
2009John Locke’un cevher görüşü ile ilgili bazı yanlış anlamalarUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Çetin, İsmail
2019-06-28John Toland’ın din görüşüÇetin, İsmail; Çömlek, Pınar Alnıak; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Felsefesi Bilim Dalı.